دبستان دخترانه واحد 3 - مشهد
امروز    ساعت:
ویژه ها
تبریک تولد
  عضویت در کانال پیام رسان سروش
  نظر سنجی
  والدین گرامی کدام قسمت سایت بیشتر نظر شما را جلب می کند؟

  اخبار

  نشریات

  مقالات

  آلبوم تصاویر

  سایر قسمت ها

  مقالات دانش پژوهان ---> تولید الکتریسیته از شکلات { روش های نوین تولید برق }
  Untitled 1
  1

  به تازگي جمعي از مايكروبايولوژيست ها در يكي از دانشگاههاي انگليس يكي از باكتري هاي موجود در شكلات را كه از شكر تغذيه مي كند به وسيله اضافات شكلاتهاي يك كارخانه پرورش دادند و سپس يك باطري هيدروژني را با هيدروژن توليد شده از فعاليت باكتري ها شارژ كرده و ثابت كردند كه مي توان از شكلات انرژي الكتريكي دريافت كرد.

  اين تيم تحقيقاتي باكتري اسچريچيا كولي (Escherichia coli) موجود در شكلات را با كارامل رقيق شده تغذيه كردند، باكتري مورد نظر شكر را مصرف و هيدروژن توليد كرد.

  سپس محققين هيدروژن حاصل شده از باكتري را براي شارژ يك باطري هيدروژني استفاده كردند و باطري هيدروژني نيز پس از شارژ الكتريسيته كافي  براي راه انداختن يك  دستگاه خنك كننده كوچك را توليد كرد.

  اين كشف تازه راه مصرف فوق العاده اي رابراي استفاده از اضافات وزايده هاي كارخانه هاي شكلات سازي ايجاد خواهد كرد. جالب اينجاست كه كار اين باكتري تنها با يك بار مصرف شكر و توليد هيدروژن تمام نمي شود و مي تواند همچنان درعرصه تامين سوخت هيدروژني فعال باشد. دانشمندان باكتري را در ظرف مخصوصي حاوي هيدروژن و مايع زايد حاصل شده از روند تبديل شكر به هيدروژن قرار مي دهند و دوباره آنزيم توليد كننده هيدروژن را در آنها فعال ميكنند.

  محققين براي استفاده مجدد از باكتري ها ، گاز هيدروژن را به الكترون هاي تشكيل دهنده آن تجزيه مي كنند سپس الكترون هاي توليد شده را با الكترون هاي فلز پلاديوم در محلول هيدروژن و مايع زايد حاصله از فعاليت باكتري ها قرار مي دهند تا الكترون ها با هم واكنش شيميايي انجام دهند.
  اين واكنش موجب مي شود تا پلاديوم از محلول جدا شده و به باكتري بچسبد و در پي اين عمل باكتري براي استفاده مجدد حفظ مي شود.

  پوست بدن مانند یک باطری ، برق تولید میکند و این الکتریسته که میسازد به سطح پوست رسیده و روشی خوب برای تشخیص بیماری هاست.
  پزشکان به کمک دستگاه هایی که وظیفه ی آنها جمع آوری الکتریسته بدن است، بیماری ها را تشخیص میدهند.

  با هر ضربان قلب ، جریان های الکتریکی از داخل قلب به سطح بدن میرسند که برای ثبت آنها از دستگاهی به نام ” الکترو کاردیو گرافی ” یا ” نوار قلب ” استفاده میکنند. الکترودها قطعات کوچکی هستند که الکتریسیته را جمع آوری می کنند. برای ثبت نوار قلب ، این الکترودها به پوست ناحیه سینه، دست ها و مچ پا ها متصل می شوند. بنابراین پزشکان با بررسی نوار قلب هر شخصی میتوانند به مشکلات و ناراحتی های او پی ببرند.عضلات بدن هم برق تولید می کنند. وقتی دست خود را مشت می کنیم و یا جویدن غذا به وسیله ماهیچه های صورت ، همه عضلات بدن ما برای انجام هر کاری جریان الکتریکی تولید می کنند. نوار عضله ، دستگاهی برای ثبت فعالیت های الکتریکی عضلات بدن است الکترودهای این دستگاه به صورت یکبار مصرف و چسب دار یا چندین با مصرف مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این دستگاه کاربردهای بسیاری در تشخیص صدمات عصبی عضله به خصوص در بازی و ورزش های مختلف، ضعف عضله و انقباضات غیر ارادی دارد.

  عالي بسيارخوب متوسط ضعيف

  اين سايت تا كنون 1492602 بازديدكننده داشته است
  © تمامی حقوق این پایگاه
  متعلق به موسسه فرهنگی آموزشی
  امام حسین علیه السلام می باشد